צרכנות
פופולארי

כל מה שצריך לדעת על מדרסים

את המילה "מדרסים" נשמע בחיינו ככל הנראה בהקשר של "פלטפוס" או בעיות גב, אך מדרסים הם מצרך הכרחי לכל אחד. הרי לכל אחד מאיתנו יש מבנה כף רגל שונה וייחודי שאינו זהה לאף כף רגל אחרת, אז מדוע שנעל אחת תתאים לשני אנשים שונים? במאמר זה קיבצנו עבורכם את כל המידע הנדרש לכם לחיים בריאים יותר עם מדרסים.

מה הם מדרסים ומה תפקידם?

מדרסים נראים כמו ספידה והם מתאמים בין כף הרגל לנעל אותה אנו נועלים. המדרסים מותאמים למבנה כף הרגל באופן מדויק. תפקידם של המדרסים הוא:

  • מתקנים את המנח של כף הרגל בנעל – ובכך הם משפיעים על היציבה שלנו ועל ההליכה שלנו והופכים אותה לנכונה ובריאה יותר בעבור גופנו.
  • מפלגים לחצים – אתם בוודאי מכירים את התחושה של לחץ פתאומי בעקב או באזור האצבעות. זה לרוב קורה מכיוון שמופעל עליהם לחץ גדול יותר. המדרסים מפזרים את הלחצים ומפחיתים את העומס באזורים הכואבים.
  • מסייעים ליציבה נכונה יותר – כאשר כף הרגל שלנו מונחת על המדרס היא במנח נייטרלי וחלק המדרס ממלאים את החלקים בכף הרגל אשר אינם נתמכים על ידי הנעל אותה אתם נועלים, ובכך הם משפרים את היציבה.
  • בלימת זעזועים – המדרסים ממזערים את הזעזועים היכולים להיגרם למפרקי הגוף כתוצאה מהליכה או ריצה על ידי בלימתם, ובכך נמנע מעצמנו כאבים שיכולים לצוץ בעתיד כמו שחיקה של סחוסים, כאבי ברכיים, כאבי גב וכד'.

ובאופן כללי ניתן להגיד כי את תפקידם של המדרסים ניתן לתאר לפי המטאפורה הבאה:
מה שמבטיח את יציבותו ואריכות ימיו של בניין הם יסודותיו. כפות הרגליים שלנו הן יסודות הבניין שהוא הגוף שלנו, ותפקידם של המדרסים הוא להבטיח לנו יציבה נכונה יותר, בלימת זעזועים ומניעת כאבי גב, ברכיים ומפרקים בעתיד.

כיצד מתאימים מדרסים?

כאשר מתאימים מדרסים השלב הראשון הוא אבחון כף הרגל והשלד כולו. מודדים את כף הרגל והמבנה שלה, ובמידת הצורך יכולה להיערך גם בדיקת ניתוח תבנית הליכה או בדיקה המנתחת את פילוג הלחצים בכף הרגל בעת ההליכה. לאחר מכן יוצקים גבס למידות שנלקחו ולאחר שהוא התייבש, מותחים עליו את חומרי המדרס המיועדים במכונת וואקום. בשלב הסופי מבצעים חיתוכים והתאמות של המדרסים לנעל המיועדת.

מדרסים – מי זקוק?

הדעה הרווחת בציבור היא שמי שזקוק למדרסים הם אנשים בעלי בעיות גב, פלטפוס, בעיות ברכיים וכד', אך ניתן לומר כי כולם זקוקים למדרסים. שימוש במדרסים בשלב מוקדם של החיים יכול לשמש כטיפול מנע לבעיות וכאבים עתידיים. אין צורך להגיע לכדי שימוש במדרסים רק כאשר מגיעים לשלב שבו יש כאבים וסבל. ממש כמו שאנחנו הולכים לביקורת אצל רופא השיניים אחת לכמה זמן, כך מומלץ להשתמש במדרסים בטרם תתחלנה בעיות.

תגיות

תכנים דומים שתאהבו:

בדקו גם את:
Close
Back to top button
דילוג לתוכן