צרכנות
פופולארי

הדברת נמלים באופן עצמאי – זה אפשרי!

איך נדע שהקיץ כאן? הנמלים חזרו, ואפילו החלו להשתלט שוב על הבתים שלנו; בארונות, במגירות, אפילו בפינה בסלון שבה נפלה מזמן פרוסת לחם שמסתבר לא ניקיתם כל כך טוב. זה הזמן לבצע הדברת נמלים ולהבטיח קיץ שקט ורגוע, נקי מגירודים ומהפתעות קטנות בעלות 6 רגליים שהולכות בשורות מסודרות ומאורגנות. 

איך מתבצעת ההדברה? האם חייבים לקרוא לאיש מקצוע או שישנה אפשרות לטפל בבעיה באופן עצמאי? על כל אלו ועוד, נסביר מיד.

איך מבצעים הדברת נמלים

הנמלים נמשכות למזון שקיים אצלנו בבית, הן נמשכות גם להצטברות של נוזלים (כמו שלוליות זעירות על השיש), ואף למזון של חיות המחמד שלנו. בישראל, רוב הנמלים אינן מזיקות אך באיזורים מסוימים ניתן להיתקל גם בנמלים מזן 'נמלי אש' שביכלתן לעקוץ ולהכאיב גם לבני אדם. לא משנה איזו נמלה השתלטה על המטבח שלכם, הדברת נמלים תהיה חייבת להתבצע ובהקדם על מנת למנוע התפשטותן וחזרתן שוב ושוב. 

אם המצב חמור מבחינת השתלטות הנמלים, עדיף להזמין מיד הדברה מקצועית. אם שמים לב לקיומן של הנמלים לפני שהמצב נעשה חמור, אפשר אפילו לנסות להיפטר מהן באופן עצמאי. יש שלוש שיטות עיקריות לעשות זאת:

  • טלק – הטלק, מעבר להיותו תרופת סבתא לשפשפת, מפעיל את חוש הריח של הנמלים, גורם לשיבוש המערכות שלהן שאחראיות על הניווט, ופוגע אף ביכולתן לתקשר זו עם זו. הדרך הטובה ביותר להשתמש בטלק היא לגלות מהיכן מגיעות הנמלים ואת השבילים בהם הן צועדות אחת אחרי השניה ולפזר עליהם טלק. בסופו של דבר המטרה היא להגיע לקן עצמו ולפזר טלק גם עליו, על מנת להבריח ממנו את הנמלים.
  • קורנפלור – הידעת? נמלים לא אוהבות תירס ובעיקר לא את עמילן התירס, אך משום מה הן מאוד נמשכות אליו. כך, הופך הקורנפלור לכלי נשק אולטימטיבי כנגד הנמלים. פזרו אותו בנקודות אליהן תרצו למשוך את הנמלים, והקורנפלור כבר יפעיל עליהן את קסמיו.
  • חומץ – אין כמו חומץ! הוא משמש כחומר ניקוי יעיל, מסייע לסילוק אבנית וכן, הוא גם עוזר להיפטר מנמלים. מעבר לכך, פיזור חומץ על האיזורים המהווים דרכי גישה לנמלים לתוך הבית, ישבש את חוש הריח שלהן ויחסל אותן, ממש כמו חומר הדברה. מדובר בפתרון זמני יעיל עליו יש להקפיד אם ברצוננו למנוע מהנמלים לחזור. 

האם השיטות הללו באמת עוזרות?

זוהי שאלת שאלות; בחלק מהפעמים התשובה תהיה כן. בפעמים אחרות, אולי עדיף פשוט לא להתעסק עם הנמלים ופשוט להזמין הדברת נמלים מקצועית שתתבצע על ידי איש מקצוע שעבר הכשרה בתחום, יודע כיצד להתמצא בשטח ולאתר את נקודות העניין של הנמלים וכן את הנקודות מהן הנמלים חודרות הביתה. ברגע שינטרל את הנקודות העיקריות, תחזור השגרה השקטה וההיגיינית לבית – ללא נמלים וללא הפתעות. 

תכנים דומים שתאהבו:

Back to top button
דילוג לתוכן