צרכנות
פופולארי

מה הם מדרסים ולמי הם מומלצים?

אם אתם חשים כאבים וחוסר נוחות באופן תדיר בכפות הרגליים שלכם והלכתם לרופא, הרופא ככל הנראה המליץ לכם להשתמש במדרסים, אך מה הם מדרסים? והאם הם הכרחיים על מנת להקל על הכאב שלכם? ריכזנו עבורכם במאמר זה את כל התשובות.

מדרסים – מה זה?

המדרסים הם רפידות מיוחד שנוצרו בהתאמה אישית אשר ממקמים בתוך הנעליים במטרה להפחית את העומסים הרבים שיש על כפות הרגליים, שכן כפות הרגליים שלנו נושאות את כל משקל גופנו וחשופות לפגיעה כאשר אנחנו עומדים שעות רבות, רצים, הולכים, או קופצים. המטרה של מדרסים היא להגן על כפות הרגליים, לסייע בבלימת הזעזועים ולמנוע פגיעה באזורים מסוימים ברגל. רוב הנעליים מצוידות ברפידה שמספקת הגנה ובלימת זעזועים במידה כזו או אחרת, אך מטרתן של הנעליים היא להתאים למגוון הרחב ביותר של כפות הרגליים ואינן מותאמות באופן אישי, ולכן רפידה זו אינה תמיד מספיקה על מנת לספק הגנה אופטימלית. בסופו של דבר צורתן של כפות הרגליים משתנה מאדם לאדם ואפילו הצורה בין כף רגל ימין ולכף רגל שמאל אצל אותו האדם היא אינה אותו הדבר.

למי מומלץ להשתמש במדרסים?

מדרסים מומלצים לשימוש כל אדם ששואף להגן על רגליו באופן האופטימלי ביותר, מה שאומר שמדרסים מומלצים לכולם, בייחוד אם אתם סובלים מכאבים וחוסר נוחות בכפות הרגליים. כמו כן מדרסים מומלצים לאנשים המרבים לעסוק בפעילות גופנית, אנשים שעומדים שעות רבות, או אנשים שמרבים ללכת ברגל. בנוסף, מדרסים מומלצים בעבור אנשים הסובלים מבעיות מבניות בכפות רגליהם כמו קשת גבוהה, פלטפוס וכד'.

כיצד מתאימים מדרסים?

ישנן שתי שיטות עיקריות בהן מבצעים התאמה של מדרסים:

  1. הטבעה – על משטח פולימרי מיוחד מטביעים את שתי כפות הרגליים, ובהתאם לשבלונה זו מייצרים את המדרסים על מנת שיתפסו את הצורה המדויקת של כל אחת מכפות הרגליים שלכם.
  2. הליכון – במכוני מדרסים תמצאו הליכון מיוחד בו יש חיישנים המזהים את האזור בו מופעל לחץ בכף הרגל ואת מידת הלחץ לצד זיהוי של ליקויים מבניים בכף הרגל. התוצאות של ההליכה על ההליכון הן אלו שיקבעו את המדרסים שיהיו המותאמים ביותר עבורכם.

היכן רוכשים מדרסים?

את המדרסים ניתן לרכוש במכונים המתמחים בכך וחשוב מאוד לא להקל בכך ראש. חיפוש קצר בגוגל של המילה "מדרסים" יעלה בפניכם מספר רב של מכוני מדרסים בכל רחבי הארץ. ישנם אף מכוני מדרסים העובדים בשיתוף קופות החולים ובכך מתאפשר לכם לרכוש מדרסים במחיר מסובסד. מאפיין חשוב נוסף בבחירת המכון הוא איכות השירות והיחס האישי, ועל מנת להגיע למכון שיספק לכם את איכות השירות הגבוהה ביותר אנו ממליצים לקרוא כמה שיותר ביקורות בגוגל ובקבוצות ייעודיות בפייסבוק, שהרי אין תחליף להמלצות מניסיונם האישי של אנשים.

 

תכנים דומים שתאהבו:

Back to top button
דילוג לתוכן