צרכנות
פופולארי

כל מה שצריך לדעת על איטום אמבטיה

אם אתם מבצעים שיפוץ בבית שלכם או שיפוץ בבית אליו אתם עתידים להיכנס יש לוודא כי תהליך השיפוץ מתבצע כהלכה, וזאת על מנת למנוע עוגמת נפש ואי נעימויות בהמשך. אחד הדברים החשובים ביותר אליו יש לשים לב בעת ביצוע של שיפוץ הוא איטום אמבטיה, וזאת מכיוון שיש שהאמבטיה מועדת לפורענות מבחינת נזילות, דליפות ורטיבויות. חשוב להקפיד שאיטום אמבטיה מתבצע באופן מקצועי ואיכותי. כיצד נדע שהשיפוצניק מבצע את העבודה כהלכה? לפניכם כל השלבים הנדרשים באיטום אמבטיה.

  1. סילוק של האיטום הקיים ויצירת רולקות – כאשר מבצעים פירוק של מקלחת קיימת מפרקים את הריצוף הקיים ומפנים את החול. לבסוף מגיעים אל שכבת האיטום שיכולה להתבסס על איטום צמנטי או ביטומני אותה שמים על הבטון. חשוב לוודא השיפוצניק מקלף כראוי את שכבות האיטום הקיימות על מנת להבטיח את איכותו ויעילותו של האיטום החדש. לאחר מכן יש לבדוק את רמת היובש של הבטון – חשוב מאוד שהבטון יהיה יבש ככל הניתן. לרוב הבטון יהיה רטוב וזאת בשל החשיפה הגבוהה של האזור למים ולכן יש להשתמש בחומר איטום המותאם לבטון רטוב. חומר איטום המותאם לבטון רטוב נקרא "חומר איטום שלילי" שמבוסס על בסיס צמנטי או אפוקסי, וניתן ליישמו גם על בטון יבש.
  2. תיקון סדקים בבטון – חשוב מאוד לנצל את ההזדמנות בה הבטון חשוף ולתקן סדקים בבטון וזאת על מנת להבטיח את אורך ימיו של האיטום (המים יכולים לחדור בקלות יותר לבטון סדוק). זהו השלב בו הרולקות נכנסות לתמונה. מהן רולקות אתם שואלים את עצמכם? הרולקות הן מה שמבטל את הזווית שבין הרצפה לקיר. מים לרוב "מחבבים" זוויות ונוהגים להיקוות שם ובכך הם יכולים לחדור אל הקיר או הרצפה. התרכובת המקובלת לרולקות היא ביחס של 2.5 חול ל-1 מלט ולתערובת זו מוסיפים לטקס או דבק אקרילי. תפקידו של הדבק הוא להגביר את גמישותו של החומר וכמובן לגרום לא להיתפס טוב יותר והוא כמובן מעולה לאיטום אמבטיה.
  3. יישומם של חומרי האיטום לאחר החיבור לצנרת – לאחר חיבור הצנרת יש "לבטן" אותה על מנת להגן עליה מפני פגיעות שונות.
  4. החלקת המשטחים – איטום טוב יותר מתבצע על משטחים חלקים ולא מחוספסים.
  5. שימוש בטיח ולאחר מכן בחומר איטום – זהו שלב קריטי הדורש יישום מדויק ויסודי על מנת להבטיח איטום אמבטיה איכותי. חומרי האיטום בהם ניתן להשתמש הם סיקה, תרמוקיר או חומרי וינקלר. ישנם קבלני שיפוצים העושים לעתים שימוש בזפת, אך זוהי אינה שיטה מומלצת למדי, ואם הקבלן שלכם מציע לכם זאת הימנעו מכך על מנת לא לשלם כפול כאשר תזדקקו לאיטום נוסף.
  6. לבסוף, לאחר ביצוע האיטום יש לחפות את הקירות באריחים.
תגיות

תכנים דומים שתאהבו:

Back to top button
דילוג לתוכן