צרכנות
פופולארי

מהו מחשוב ענן?

עננים לרוב קשורים לתחום המטאורולוגיה, אולם בשנים האחרונות תופסים מקום של כבר גם בעולם המחשבים. בכתבה הבאה נסביר מהו מחשוב ענן ומה היתרונות שהופכים את השירותים האלו לכדאיים?

במילים פשוטות, שירותי ענן מאפשרים לאחסן את מידע, מסד הנתונים, התוכנה והחומרה של בית העסק ברשת האינטרנט במקום להשקיע כסף רב ברכישה ותחזוקה של שרתים פיסיים. באופן הזה, בית העסק משלם עבור שירותי הענן רק כאשר הוא עושה שימוש בנתונים, מה שמוזיל באופן משמעותי את העלויות השוטפות לאורך כל השנה.

למרות העובדה שהנתונים מאוחסנים ברשת, מיחשוב ענן הוא מאוד מאובטח ויכול להעניק לחברות העושות בו שימוש שקט נפשי. כיום פועלים בישראל ובעולם ספקים רבים המאפשרים ללקוחות ליהנות משירותי ענן במחירים אטרקטיביים, עם זמינות גבוהה במקרה של תקלה וכמובן עם מנגנוני אבטחה מתקדמים שמבטיחים שהעסק שלכם יוכל להתנהל על מי מנוחות.

מהם היתרונות של מחשוב ענן?

למחשוב ענן יש 4 יתרונות מרכזיים:

  1. עלות – עלות התפעול והתחזוקה של שירותי המידע בעסק יורדת באופן משמעותי.
  2. מהירות – במידה ומתעוררת תקלה, לטכנאים הרבה יותר פשוט ומיידי לתת מענה בשירותי הענן, כיוון שהגישה אליהם והתפעול השוטף שלהם נעשה דרך הרשת ולא מצריך הגעה פיסית ללקוח.
  3. ביזור – העובדה ששירותי מיחשוב הענן נמצאים באינטרנט, מאפשרת להם להיות מבוזרים, כך שבמקרה של תקיפה הנזק שיכול להיגרם הוא קטן. בניגוד לכך, אם כל מסד הנתונים של החברה נמצא בשרת פיסי, תקיפה של השרת יכולה לחסל את המידע, הנתונים, המעקב והבקרה שעורך בית העסק, מה שעלול להביא לקריסתו.
  4. שיתופי פעולה גלובליים – כאשר כל המידע והנתונים מאוחסנים בענן, ניתן בקלות לייצר שיתופי פעולה עם בעלי עסקים בכל רחבי הגלובוס. זמינות המידע והיכולת לגשת אליו (למי שיש הרשאות, כמובן) מאפשרת עבודה יצירתית, שבה הבדלים של זמן ומקום נמחקים.

יתרון גדול נוסף, הוא שטכנאים שעובדים על אבטחת שירותי ענן יכולים למצוא שיטות הגנה חדשות על התוכנה והחומרה של בית העסק, ובכך להקדים את ההאקרים. בדרך הזו בית העסק ממשיך לפעול באין מפריע ובמקרה של מתקפת סייבר, יש מי שנמצא עם היד על הדופק, קולט את ניסיון הפריצה ומטפל בו באופן יעיל ומיידי. כך נמנע נזק רב לבית העסק, נזק שיכול להיות ברמה התדמיתית וכמובן גם ברמה התפעולית והכלכלית.

כיום בשוק מוצעים 3 סוגי עננים: ענן ציבורי, ענן פרטי וענן היברידי. כל אחד מהעננים דורש רמת אבטחה שונה ומספק מגוון שונה של שירותים. רגע לפני שאתם מחליטים על ספק שירותי ענן, בדקו היטב את הצרכים של בית העסק שלכם (אגב, אלו יכולים להשתנות לאורך הדרך וחשוב לשים לב לדברים), ובחרו את ספק השירות שיוכל לעמוד בדרישות ולתת את המענה הנדרש.

תכנים דומים שתאהבו:

Back to top button
דילוג לתוכן